Alateen

AlateenAlateen jest częścią Grup Rodzinnych Al-Anon - Wspólnoty ludzi, których życie jest aktualnie, lub w przeszłości upływało, w bliskim kontakcie z osobą uzależnioną od alkoholu. Do Alateen należą dzieci, nastolatki i młodzież, których rodzic, obydwoje rodzice lub inna bliska osoba jest uzależniona od alkoholu.
Dzieci Alateen spotykają się na mityngach, żeby pomóc sobie w rozwiązywaniu problemów, jakie są im wspólne. Wspierają się wzajemnie, dzielą się doświadczeniem, uczą się o alkoholizmie jako o chorobie rodziny i koncentrują się na osobistym rozwoju, aby zmniejszyć działanie skutków alkoholizmu na swoje życie.
W Alateen doświadczamy zrozumienia i serdeczności innych osób, które przeżywają podobne problemy. Uświadamiamy sobie, że nie jesteśmy samotni i odzyskujemy pewność siebie i nadzieję na lepsze jutro. Uczymy się jak mówić o naszych problemach i odkrywać, że nasze życie może być wypełnione zadowoleniem, miłością i radością.

 

 

 

 

 • DDA-Alateen

  Nie ulega wątpliwości, że najbardziej poszkodowane w rodzinach z problemem alkoholowym są dzieci. Sytuacja panująca w dysfunkcjonalnej rodzinie...

  Więcej…
 •  
 • Alateen

  Do Alateen należą dzieci, nastolatki i młodzież, których rodzic, obydwoje rodzice lub inna bliska osoba jest uzależniona od alkoholu.

  Więcej…
 •  
 • Al-anon

  Nadmierne picie alkoholu wpływa na całą  rodzinę, a jego skutki można rozpoznać w każdym, kto żyje z osobą pijącą. 

  Więcej…