Koalkoholizm

koalkoholizm

Współuzależnienie inaczej nazywane jest jako – Koalkoholizm

To, jakie będzie współuzależnienie, w jaki sposób osoba żyjąca z alkoholikiem przystosuje się do tego zależy od trzech czynników.

  1. Pierwsza grupa to zjawiska zewnętrzne: te najbardziej widoczne, na które dotychczas zwracamy lub zwracaliśmy najwięcej uwagi, jaką sytuacje rodzinną ma ta osoba, z jakim zachowaniem alkoholika musi się zmagać, jaka jest struktura rodziny, jej zaplecze, warunki materialne i poczucie bezpieczeństwa.
  2. Drugą grupę stanowi to, co nazwano „wyposażeniem wewnętrznym”, czyli dyspozycje, z jakim dana osoba wchodzi w związek. Są to zarówno cechy osobowościowe, z których najważniejsze to sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach i rozwiązywanie problemów, radzenie sobie z własnymi emocjami – ale również zestaw przekonań, w którym wchodzi się w dorosłe życie, dotyczących rodziny i małżeństwa, własnej w nich roli i relacji, jakie mają zachodzić między kobietą, a mężczyzną. Doświadczenia zarówno w dzieciństwie, jak i we wcześniejszych związkach, mogą warunkować sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w aktualnym układzie z alkoholikiem.
  3. Trzecia grupa jest najtrudniejsza do zmierzenia: współuzależnienie nie powstaje jednego dnia, jest to długi proces, a skoro tak, to trzeba uwzględnić także zmiany, które zachodzą w tej osobie pod wpływem długotrwałego stresu. Stres trwa nieraz nawet kilkadziesiąt lat, nie może więc pozostać bez wpływu, z drugiej strony podatność na zmiany bywa różna – wszystko to decyduje o tym, jak wygląda współuzależnienie. Najbardziej powszechnym doznaniem dzieci alkoholików jest poczucie wstydu za pijącego i całą rodzinę. Dzieci bardzo wcześnie orientują się, że pijący są wyśmiewani, potępiani, odrzucani, co wpływa także na ich własną samoocenę. One same także zaczynają czuć się „inne”, „gorsze”, stają się bardzo wrażliwe na sygnały dezaprobaty na zewnątrz, w rodzinie,w szkole,na podwórku.

Czy  masz już dość takiego życia? Czy masz czasem poczucie, że Twoje życie mogłoby wyglądać inaczej?

Być może wiesz już, że to, że tutaj jesteś okaże się początkiem ważnych zmian w Twoim życiu, tak bardzo oczekiwanych. Już teraz możesz tego dokonać…

Nie obiecuję Ci, że całe życie będzie nieustającym pasmem sukcesów. Nie zapewnię Ci cudownej różdzki gwarantującej szczęście do końca życia. Nie podpowiem Ci gotowych i jedynych recept na wszystkie problemy tego świata. Pokażę Ci jedynie, że można inaczej, czasami łatwiej, często skuteczniej, kosztem mniejszych nerwów…

Możesz więc zacząć wyobrażać sobie jak to jest, kiedy w pełni korzystasz z nowego życia, masz przed sobą nowe widoki…

W kameralnych warunkach, w ciepłej domowej atmosferze, w pełnej dyskrecji, nad brzegiem morza, usłyszysz szum morza, uporządkujesz swoje życie.

Spotkasz u nas podobnych do siebie cudownych, wrażliwych ludzi, dokładnie takich, jaki jesteś w głębi duszy Ty.

Możesz zdecydować się na pobyt 4 tygodniowy ( możliwość podziału na okresy 2 tygodniowe, aczkolwiek niezbyt wskazane), albo dłuższy ( bardziej zalecane).

Otrzymasz u nas wspaniałą opiekę, u nas poczujesz się dobrze.

Dlaczego właśnie do nas powinieneś przyjechać ?

-uzyskasz u nas profesjonalną terapię ( wszyscy terapeuci posiadają certyfikat PARPA ! ) sprawdź nasze kompetencje, nie ufaj w ciemno – lista certyfikowanych terapeutów Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – mgr Marek Lisowski – specjalista psychoterapii uzależnień nr 278 na liście PARPA , inż Włodzimierz Aleksandrowski instruktor terapii uzależnień nr 1 !  na liście PARPA – ,na stronie www.parpa.pl poszukaj: lista terpeutów posiadających certyfikat, oraz  mgr Ewa Lisowska terapeuta w trakcie certyfikacji.

-konsultantem medycznym ośrodka jest Pan Prof. dr hab. n. med. Paweł Nyckowski ! Prof. Paweł Nyckowski pracuje w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej Transplantacyjnej i Wątroby Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. jest chirurgiem ogólnym, ma również specjalizację z chirurgii  onkologicznej i transplantologii klinicznej. Leczy m.in. chorych na choroby somatyczne będące konsekwencją nadużywania alkoholu: marskość wątroby, nowotwory wątroby, zapalenia i nowotwory trzustki.

-nadzór na naszą pracą sprawuje Pan Henryk Kędzierski, psycholog kliniczny, specjalista i superwizor psychoterapii PTP.

-otrzymasz skuteczną, uprzejmą, opartą na najnowszej wiedzy pomoc terapeutyczną,

-jeżeli będziesz chciał, dodatkowo możesz poddać się hipnozie. Uczyłem się hipnozy u Richarda Bandlera !!

 -będziesz daleko od znajomych !!! ,

-zadbasz także o swoje ciało –  codziennie basen, jacuzzi, sauna sucha i parowa, basen z solanką  ,  spacery nad brzegiem morza, relaksacja … to prawdziwa przyjemność.

-odzyskasz spokój wewnętrzny dzięki kontaktowi z morzem i lasem, otrzymasz przy okazji tyle naturalnego jodu, ile potrzebujesz,

– 1 osobowe pokoje  i znakomite jedzenie dopełniają całości.

Wielką zaletą naszej terapii jest niewielka grupa , jednorazowo przebywa u nas max. 8-9 osób, możesz nam zaufać, będziesz się czuł bezpiecznie i komfortowo. Będziesz zadowolony z rezultatów terapii. To czy do nas przyjedziesz zależy wyłącznie od Ciebie. Zanim podejmiesz decyzję o wzięciu udziału w naszej terapii, chciałbym, abyś zdał sobie sprawę, że jest ona przeznaczona tylko dla ludzi, którzy mają odwagę coś zmienić w swoim życiu, odwagę, aby wejść na nowe tory rozwoju osobistego.


Opublikowano

in

by

Tags: